Поділитися


В Ірпені презентували ONLINE музей

В Ірпені презентували новий інформаційно-освітній ресурс – online музей, що знаходитьза на Туристичному порталі міста -www.irpin.ua. В ньому представлені експонати з колекції Історико-краєзнавчого музею нашого міста. Онлайн експозиція буде породовжувати поповнюватися експонатами.

Наш Історико-краєзнавчий музей працює вже майже 42 роки. В своїй колекції зібрав більше 1000 експонатів та має 5 оригінальних експозицій.


Фундатором нашого Ірпінського історико-краєзнавчого музею став не багатій-колекціонер, а шкільний учитель історії, одноногий інвалід Олексій Миколайович Передерій(1924 – 1997). Він у 1970 році організував в Ірпінській школі № 3 історико-краєзнавчий гурток. Учитель спільно з учнями зібрав колекцію експонатів і в 1977 році заснував шкільний історико-краєзнавчий музей. Зазвичай, шкільні музеї зникають після смерті чи виходу на пенсію їхнього засновника. Але 11 лютого 1985 року Ірпінський міськвиконком прийняв рішення про створення міського історико-краєзнавчого музею. Музей було відкрито 4 жовтня 1987 року, на день Ірпеня, в будинку за адресою: вулиця Садова, 6. В 1990 році міськвиконком надав музею нинішнє приміщення за адресою вул. Шевченка,4. Знову довелося оформляти експозицію з додаванням нових матеріалів. 9 грудня 1992 року за досягнутий високий рівень пошукової, дослідницької та культурно-виховної роботи, створення змістовної музейної експозиції Ірпінському історико-краєзнавчому музею присвоєно звання «Народний музей». З 1987 року і до сьогодні директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський.


Експозиції музею:
В музеї працюють декілька постійно діючих експозицій, серед них:

  • Фондова виставка “Музичні інструменти” з колекції Миколи Будника
  • Виставка творів живопису з фондів музею – “Ірпінь у творчості Матвія Донцова”
  • Картини художника Володимира Сидорука
  • Колекція антикварних предметів Петра Федоровича Кропиви
  • Рештки сучасного озброєння привезені з зони АТО

Ірпінь сучасне та прогресивне місто. А в сучасному світі всі сфери діяльності переходять на online інформаційні носії. Наш Історико-краєзнавчий музей не вийняток. Тепер у будь-який час можливо переглянути колекцію експонатів нашого музею та дізнатись про історію ірпінського краю. Цінність часу – це вагомий аргумент для створення цього ресурсу.

Для Ірпеня і для всієї України розвиток туризму шляхом популяризації рідного краю є одним з пріоритетних напрямків в розвитку економіки. Знання історії рідного краю є невід’ємною частиною соціального розвитку населення. В наш час це важливо для зміцнення громади та виховання підростаючого покоління. З метою загальної інформатизації цей ресурс буде весь час поповнюватися. Завдяки цьому ресурсу тепер є можливість попередньо ознайомитися з експонатами музею.


WELCOME TO THE ONLINE MUSEUM!


Поділитися