Поділитися


В Ірпені, Бучі та Бородянці побудують перші в Україні «розумні» електромережі

У Київській області будуть проводити реконструкцію електромереж — замість старих побудують нові «розумні» електромережі Smart Grid. Перший етап проєкту – реконструкція енерговузла Ірпінь-Буча-Бородянка. Про це компанія ДТЕК заявила під час конференції з відновлення України в Лондоні «Ukraine Recovery Conference».

«Нову концепцію «розумних» мереж плануємо протестувати протягом трирічного пілотного етапу в енерговузлі Ірпінь-Буча-Бородянка, який зазнав найбільших руйнувань під час окупації навесні 2022 року. Інвестиції в проєкт складуть €145 млн», — зазначають у ДТЕК.

Як кажуть у компанії, це буде тільки початок, загальна реконструкція триватиме 10 років. За цей час буде прокладено 20 тисяч км нових повітряних та підземних кабелів, проведуть реконструкцію на 250 підстанціях та шести тисяч трансформаторів, а також буде становлено майже мільйон розумних лічильників.

«Ця інвестиція забезпечить Київський регіон інфраструктурою Smart Grid світового рівня, яка допоможе країні здійснити енергетичний перехід: інтегрувати відновлювану генерацію та підготувати Україну до того, щоб стати потужним центром чистої енергетики Європейського Союзу», — наголосив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Нагадаємо, 20 червня на Київщині уламками збитих російських дронів було пошкоджено електромережі. Через це без світла залишились майже пів тисячі абонентів.

Поділитися