Поділитися


У місті-герої Ірпені відзначили першу річницю визволення міста від російських окупантів (відео)

28 березня 2022 року – історична дата для України. Саме цього дня Ірпінь звільнили від російських окупантів. Це була перша перемога України у повномасштабній війні з росією. Сьогодні весь світ знає Ірпінь як місто-герой. Яке ціною життів мужніх захисників стало форпостом для столиці України – Києва.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Більше місяця боїв саме у нашому місті. Це були нерівні бої. Ворог переважав в десятки разів, але ми вистояли, ми перемогли!».

З нагоди першої річниці визволення міста від російських окупантів на головній площі Ірпеня зібралися містяни, гості та захисники міста. На жаль, 39 учасників тероборони Ірпеня не дожили до цього дня. У пам’ять про Героїв тут встановили стенди із їхніми портретами та біографіями. Біля кожного запалили свічку пам’яті.

Розділити сум та радість із мешканцями міста-героя Ірпеня завітали почесні гості, які у найскладніші часи підставили місту надійне плече підтримки.

Дмитро Назаренко, в.о. голови Київської обласної військової адміністрації:

«Для мене сьогодні честь бути присутнім тут у місті-герої. Ірпінь – місто-герой, який дійсно був форпостом для міста Києва, він вистояв і саме з Ірпеня почалася деокупація територій Київської області».

Данило Мавлянов, голова Бучанської районної державної адміністрації:

«Кожен з нас вклав частину своєї душі, залишив частину душі в ті дні. Ми це робимо заради цих діточок, наших дружин, дітей, бабусь, матерів. Слава героям!».

Андрій Клочко, народний депутат України:

«Щиро бажаю кожному міцного здоров’я, холодного розуму та бажання не тільки перемоги… Після перемоги буде складна робота по відновленню і її треба робити разом. Слава Україні!».

Закадровий: Роковини визволення Ірпеня – особливий день для кожного його мешканця. Попри все що відбувалося тут, попри руйнування міста сюди повертаються люди. У кожного з них своя історія, але всі вони мають у ній спільне – Ірпінь.

Кирило, мешканець Ірпеня:

«Це фортеця, це свобода, це незламні люди».

Ірина, мешканка Ірпеня:

«Наші будівлі постраждали, але росіяни до Києва не дійшли. Ірпінь місто-герой».

Бейхан, мешканка Ірпеня:

«Я дуже рада, що повернулася, і що зараз тут все в порядку».

Такі вони – незламні мешканці нескореного Ірпеня. Такі різні та всі як один вірять у перемогу України.

Поділитися