Поділитися


Представники громад з різних областей України вивчали досвід Ірпіньводоканалу

Ірпінь продовжує ділитися досвідом роботи свого водоканалу. Цього разу на двох стратегічних об’єктах комунального підприємства “Ірпіньводоканал” побували керівники громад та представники комунальних служб з різних областей України.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Ми показали малу станцію очищення та знезалізнення питної води і показали велику. Бо в кожній громаді є потреба десь велику будувати, десь малу будувати, і ми показали різницю. Ми показали різницю у місті розташування і скільки вона займає. І показали кошториси скільки це коштує».

Мала станція, розташована на вулиці Полтавській, обійшлася бюджету Ірпеня близько 15 мільйонів гривень. Вона очищує три з половиною тисячі кубів води на добу. Системи очищення тут, як і на інших станціях, працюють без хлорки, з використанням сучасних технологій компанії «Екософт». Збудували станцію трохи більше ніж за півроку. До того ж тут функціонує ще й потужний лабораторний центр якості води. Він надає широкий спектр послуг із дослідження води усім бажаючим.

Василь Микитенко, Мліївський сільський голова (Черкаська обл.) : 

«Я в доброму шоці. Технологія, яку ми побачили – це взагалі шокує. Як для себе, я роблю висновок: наскільки ми ще далеко від того, що багато чого не знаємо».

Побували гості і на найбільшій станції очищення води в регіоні, яку невдовзі збираються відкрити в Ірпені. Вона розташована на вулиці Чехова. Потужність цієї станції – до 20 тисяч кубів води на добу. Збудували її за півтора роки і витратили на це 55 мільйонів гривень. У цю суму увійшли і перенесення та підключення усіх зовнішніх та внутрішніх мереж, а також пуско-налагоджувальні роботи. Після знайомства з об’єктами «Ірпіньводоканалу» представники громад охоче ділилися своїми враженнями. 

Юрій Шамановський, Новоархангельський селищний голова (Кіровоградська обл.):

«Ми ще приїдемо до вас на відкриття. І думаю, наступного року також почнемо над цим працювати. Приймемо програми і наступного року почнемо працювати».

Олександр Поліщук, депутат Новоград-Волинської міської ради

«Я скажу, що дуже вражений. Дуже вражений підходами. Дуже вражений передовими технологіями. Ми ще раз сюди приїдемо, ще раз проговоримо, ми будемо не тільки сподіватися, але й, думаю, впровадимо у нашому місті».

Поділитися