Поділитися


Німеччина розслідує воєнний злочин росіян проти німця, який вчинили у Гостомелі

Німецька федеральна прокуратура розслідує можливий воєнний злочин російських військових у Гостомелі, під час якого було поранено німця. Про це повідомила «Європейська правда» із посиланням на німецьке ЗМІ «Tagesschau».

Як зазначається у повідомленні, німецька прокуратура почала розслідування цієї ситуації ще у середині липня.

«Є початкова підозра у вчиненні воєнних злочинів. Ми підтримуємо тісний зв’язок з українськими правоохоронними органами, щоб прояснити обставини», – прокоментувала речниця Федеральної прокуратури Німеччини.

Як повідомила журналістам ITV радниця Ірпінського міського голови з міжнародної співпраці Оксана Сулима, у повідомленні йде мова про пожежного добровольця з Борни – Стіва Майлінга. У перші дні повномасштабного вторгнення він поїхав у Київ, щоб евакуювати свою дружину-українку. Але, рухаючись через Гостомель, його машина потрапила під обстріл. Після поранення пожежник опинився у лікарні в Бородянці, яка вже через декілька годин була окупована росіянами.

«Він загубив свій телефон під час обстрілу. Через фейсбук йому вдалося знайти мене й у месенджер він повідомив мені, що його машину обстріляли, він поранений. Попросив повідомити про це його дружині. Потім вони разом з одним лікарем тікали вночі городами, малими перебіжками від села до села, щоб вийти з окупованої Бородянки. Ховалися по погребах, поки їх не підібрав один чоловік. Так вони потрапили до Вінниці», — розповіла Оксана Сулима.

Як зазначили у Федеральній прокуратурі Німеччини, українські служби вже ідентифікували п’ятьох росіян, причетних до обстрілу. Їх судять заочно в Ірпінському міському суді. Очікується, що Стів Мейлінг також долучиться до судового процесу і дасть свідчення або письмово, або по відеодзвінку.

Поділитися