Поділитися


Ірпінь вкрай потребує більше амбулаторій (відео)

Амбулаторія сімейної медицини №7 на Університетській навпроти Центрального парку в Ірпені – одна з найбільших у громаді.

Серед тих, хто записався до цієї амбулаторії, щойно вона відкрилася, і мама Ольга. Тоді дуже зраділа, що амбулаторія поруч з домом. Сьогодні привела маленьку Олесю на чергове щеплення. Каже, дуже добре, що тут оформлюють карточку імунізації міжнародного зразка.

Ольга, мешканка Ірпеня:

«Якщо поїдемо навіть за кордон то вже будуть усі щеплення дитини з народження у цій картці».

Марина Кеба, лікарка-педіатр:

«Вони вимагають за кордоном переклад на англійську мову. А тут вже все є на англійській мові».

Ця амбулаторія запрацювала у 2021 році. Тоді люди одразу кинулися підписувати декларації із лікарями. На сьогодні такі угоди уклали 12 тисяч мешканців. Окрім територіальної зручності, пацієнти вихваляють і своїх лікарів.

Світлана Олексіївна, мешканка Ірпеня:

«Його показували по телевізору. Я прийшла перший раз, він мене не навантажував таблетками. Я дуже задоволена і усім розказую».

А найкращий доктор, він же завідувач амбулаторії Сергій Горошко, заявляє, у них усі найкращі, пори те, що кожен лікар завантажений на сто десять відсотків.

Сергій Горошко, завідувач Ірпінської амбулаторії №7:

«Завантажені настільки, що іноді пацієнту доводиться чекати на прийом день, два, три. Хоч у нас і більше профілактична направленість первинної ланки допомоги, але все ж таки ми дивимося усі хвороби, які є».

Ірпінська первинка всього налічує 10 амбулаторій. У самому місті їх -7. На сьогодні вони обслуговують понад 90 тисяч пацієнтів.

Андрій Левківський, директор КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги»:

 «Враховуючи ту ситуацію, що на сьогоднішній день багато людей вже повернулося і багато їдуть внутрішньо переміщених осіб, ми бачимо потребу в розширенні нашої мережі. Є нагальні потреби на сьогоднішній день у мікрорайоні Стоянка і є проблеми у районі СМУ. Там де ми бачимо що наші амбулаторії вже не справляються-0047

За словами Левківського, практично усі амбулаторії у місті набрали сто відсотків декларантів. Але майже щодня приходять нові люди.

Андрій Левківський, директор КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги»:

«Ми намагаємося не відмовляти, але є певні ситуацїі, коли, наприклад, педіатр фізично не може взяти понаднормово пацієнтів, бо не буде встигати обслуговувати».

Сімейна лікарка Ірина Вдовиченко приймає свого давнього пацієнта Івана Антоновича.

«Зараз тиск 130 на 70. Це норма. При тому, що у нас Іван Антонович ще й на Велосипеді їздить у свої роки»

 Лікарка каже, що до неї проситься багато людей. Але норму – 1880 декларацій — вона вже давно вичерпала. До речі, за понаднормові декларації держава не доплачує.

Ірина Вдовиченко, сімейна лікарка:

«Можна до 2000 добрати. Але я тримаю цей ліміт, який залишився, для родичів. Їхні родичі приїжджають і я їх укладаю до себе, щоб були усі сім’ями».

Антон Головенко, заступник директора КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги:

«Ми подали вже відповідні звернення і до міського голови, і до голови Інвестиційної ради, ведемо перемовини з деякими забудовниками про відкриття нових амбулаторій. Якщо великий житловий комплекс, то там повинна бути амбулаторія. І якщо вона буде комунальна, тобто доступна до усіх, то це — великий бонус».

Профільна заступниця міського голови Юлія Устич каже, про потребу у додаткових амбулаторіях для громади, у міськраді знають. І вже думають над тим, як вирішити це питання.

Юлія Устич, заступниця Ірпінського міського голови:

«Ми про це говорили ще у 2021 році. І якби не повномасштабне вторгнення, така ситуація вирішилась би однозначно. І зараз консультуємося із забудовниками, які, можливо, виділять приміщення під амбулаторію і ми будемо вже знаходити кошти, щоб зробити там ремонтні роботи і запустити амбулаторію в роботу».