Поділитися


У Коцюбинському відбулося навчання представників громад з реінтеграції ветеранів (відео)

Павло Коваленко, заступник начальника відділу підтримки ветеранів Бориспільської міської ради:

 «Юридичні послуги дуже потрібні. Потрібно постійно проводити якісь заходи. На це повинні кошти виділяти місцеві громади. На проведення заходів для ветеранів. Фінансування проблеми є».

Павло Коваленко — кадровий військовий. На війні втратив ноги. Лише на м’язах тримається й ліва  рука. Він, як ніхто, добре знає з якими проблемами зіштовхуються ветерани у цивільному житті і що необхідно робити державі для їхньої підтримки. Зараз Павло – серед представників місцевих громад, які зібралися у Коцюбинському на спеціальні навчання з реінтеграції ветеранів.

Сергій Даніш, Коцюбинський селищний голова, голова Київського обласного осередку Всеукраїнської асоціації громад:

«Ми запросили спеціалістів. Вони у нас проходитимуть два дні навчання.  Ви знаєте, що ветеранів у нас все більше і більше. І ми маємо створити такі умови, щоб їм було комфортно повертатися до себе додому. Щоб їх не обмежувало те, що вони може втратили кінцівку, інвалідність якусь отримали. Ми маємо забезпечити їхній комфорт знаходження в громаді».

Експерти у першу чергу звертали увагу на важливості працювати  з ветеранами від перших днів демобілізації і до повної соціалізації.

Ігор Абрам’юк,  директор з розвитку Всеукраїнської асоціації громад, координатор проєкту:

«Робота з ветеранами зараз для органів місцевого самоврядування виходить на перший план. І ця хвиля, або накриє органи місцевого самоврядування, або ми навчимо як з цим впоратися».

Оксана Коляда, голова правління ГО «Простір можливостей», Міністерка у справах ветеранів у 2019-2020 рр.

«Зокрема сьогодні ми говорили про новий інструмент – фахівця із супроводу ветеранів. Це та людина, яка має зустріти ветерана, оцінити потреби ветерана. Працювати з родинами, поки вони чекають військовослужбовців. І, як інструмент — субвенція з державного бюджету, яку громади отримують для роботи такого фахівця».

На навчанні багатьом стало зрозуміло, в якому напрямку концентрувати зусилля громади зараз.

Олена Гаращенко, селищна голова Поліської громади:

«Планую створити центр життєстійкості при нашому територіальному центрі, де мають бути психологи, соціальні працівники і менеджер. На плечі селищної ради лягає саме приміщення, опалення і облаштування».

До Коцюбинського з’їхалися  керівники місцевого самоврядування не лише Київщини, але й гості з інших регіонів України.

Володимир Кучма, Кіптівський сільський голова (Чернігівщина), голова Всеукраїнської асоціації громад:

«Ми повинні виробити алгоритм дій і зорієнтувати усі громади на ті успішні досвіди, які вже сьогодні є.  Сьогодні має гарні наслідки в цьому напрямку Одещина, Харківщина, Київщина. 14 областей України уклали вже меморандуми з Міністерством ветеранів, з тим щоб спільними зусиллями розв’язувати ці питання».

Олександр Курій, заступник директора Департаменту соціальної політики Міністерства у справах ветеранів:

«Наразі ми працюємо над новим законом про основи ветеранської політики, яким кардинально буде змінено підходи до тої підтримки, яка надається ветеранам. Його суть – надати у першу чергу, можливості ветерану. Дати йому інструмент, щоб він міг розвиватися, і навіть, у плані таких матеріальних речей, щоб себе утримувати».

Поділитися