Поділитися


Програма розвитку ООН демонтує та відновлює будинки в Ірпені (відео)

Будинок, у якому жила музика. Так називає залишки своєї оселі сім’я Кротиків – музикантів з Ірпеня. До вторгнення росіян Богдан, Софія та їхній син Тимофій мешкали тут зі своєю великою родиною.

Богдан Кротик, мешканець Ірпеня:

«Тут проживала сім’я Софії, у них шестеро дітей, три зяті і багато дуже діток було. Наповнений дім був сміхом».

Росіяни позбавили щасливого життя одразу п’ятнадцятьох людей. Свою незвичайну історію Кротики розповідають особливому гостеві – керівнику Програми розвитку ООН Акіму Стайнеру.

Амік Стайнер, керівник Програми розвитку ООН:

«Решту світу вражає саме ця сила й витривалість українців і ви знову продемонстрували її!».

Будинок Кротиківдемонтували у межах проєкту «Екстрене знешкодження вибухонебезпечних предметів та розчищення завалів». Його реалізує Програма розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Японії. Під час демонтажу тут зібрали чимало небезпечних «дарунків» росіян.

Іван Шепелєв, заступник начальника групи піротехнічних робіт мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України:

«Було вилучено близько двадцяти одиниць вибухонебезпечних предметів. Різноманітні розірвані артилерійські снаряди, ручні гранати і так далі були знайдені на цьому об’єкті».

У межах Програми розвитку ООН від початку цього року в Ірпені вже розмінували понад 400 об’єктів та демонтували 140 приватних осель. А ще Програма розвитку ООН сприятиме у відновленні будинків міста.

Амік Стайнер, керівник Програми розвитку ООН:

«Програма розвитку ООН працює у багатьох країнах світу. Ми боремося за майбутнє. Відновлення після стихійних лих, війна чи просто бідність. Наше бачення – відбудова кращого майбутнього, тому ми тут».

Співпраця з відбудови будинків в Ірпені розпочалася з багатоквартирного ЖК «Мюнхаузен» на вулиці Київській.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Вони контролюють повністю всі підрядні роботи, контролюють проходження тендерної процедури. Ми їм подякували за ту допомогу, яку вони надають Ірпеню і ми проговорили далі про співпрацю й на майбутнє».

Поділитися