Поділитися


До Михайлівки-Рубежівки приїхала Мобільна клініка (відео)

Нікіта, мешканець Михайлівки-Рубежівки:

«Було трохи боляче і мені подарували зубну щітку та розказали, як правильно чистити зуби».

Нікіта побував на безкоштовному прийомі у стоматолога. Відвідати спеціаліста йому вдалося завдяки мобільній клініці, яка на день приїхала до Михайлівки-Рубежівки.

Цілих чотири машини біля місцевої амбулаторії.  У кожній з них лікарі готові прийняти людей. Тут і реабілітолог, і гінеколог, і стоматолог, і кардіолог, сімейний лікар, лікар УЗД тощо.

Олександра та Галина, мешканки Михайлівки-Рубежівки:

«До кого ви сьогодні прийшли, до яких лікарів? – До реабілітолога. – На УЗІ і на кардіограму. —  Нам уже всіх треба проходити у такому віці».

Мобільну клініку організували благодійний фонд «Ангелія» у співпраці з німецьким фондом «Humedica».

Юлія, координаторка проєкту «Мобільна клініка»:

«Ми приїжджаємо в міста, які деокуповані і намагаємося якомога більше надати допомоги переселенцям та людям, які постраждали від війни. Саме зараз вони потребують найбільше допомоги. Бо війна — це стрес і всі хвороби загострюються».

Два рази на тиждень профільні лікарі збираються  і на волонтерських засадах приїздять у деокуповані регіони. Безкоштовно надають медичні консультації. Кажуть, якщо не вони, то хто.

Юлія, лікарка-гінекологиня:

У містах є багато лікарів і вони собі там працюють, а я вирішила їздити і допомагати тут. Тому що це моя місія — служити людям і їм допомагати».

Валерій, лікар ультрозвукової діагностики:

«Іде війна і люди потребують того, чим ми займаємося. Волонтерить уся Україна. Ми надаєм їм допомогу. Таким-от людям, які потерпіли, які були в окупації, біженці. Це наша справа».

Ірина Кравчук, староста Михайлівсько-Рубежівського округу:

«Насправді проєкт дуже крутий. Тут у нас на базі амбулаторії немає багатьох профільних спеціалістів. Таких, як гінеколог, УЗІ, аналізи здати. І людям за цим треба їхати в Ірпінь. Тому дуже круто, що сюди приїхали спеціалісти, і змогли людей тут на місці обстежити і дати їм гарну консультацію».

Михайлівка-Рубежівка — це вже третє село Ірпінської громади, куди приїхала «клініка на колесах». Раніше лікарі приїздили до Козинців та Діброви. Далі планують відвідати Бородянку. Усі ці населені пункти сильно постраждали під час активних бойових дій у регіоні.

Катерина Пасюк, депутатка ІМР, колишня староста Михайлівсько-Рубежівського округу:

«Хочу від всієї нашої громади низенько вклонитися і подякувати фонду, подякувати мобільній клініці. Хай будуть у них вдячні їхні пацієнти, хай вони просто людей перевіряють, хай менше хвороб буде у їхніх клієнтів, а у них хай не болять руки і їхні сім’ї будуть щасливими».

Поділитися